VII Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim

W dniach 16-18.06.2017 roku w Busku Zdrój odbyły się VII Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim.Na starcie stanęło 160 pięściarzy z 40 klubów z całej Polski .Nie zabrakło również pięściarzy Gardy Gierałtowice.Trener Adam Spiecha do Mistrzostw zgłosił trzech zawodników .W wadze 60 kg Mateusz Wuzik,69 kg Remigiusz Skoczyński i waga 81 kg Tomasz Otworowski.Mateusz Wuzik w walce ćwierćfinałowej pokonał w 2 rundzie ( poddanie przez sekundanta)zawodnika klubu ASB Hetman Zamość Sylwestra Lenczewskiego.W walce półfinałowej rywalem Mateusza Wuzika był zawodnik klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz wicemistrz Polski Arman Dabaghyan .Mateusz po bardzo dobrym pojedynku uległ rywalowi 4-1.Tym samym został brązowym medalistą Mistrzostw.W wadze 81 kg
Tomasz Otworowski pokonał zawodnika PTB Tiger Tarnów Szymona Trybę jednogłośnie na punkty 5-0.Tym samym Tomek zdobył tytuł Gwardyjskiego Mistrza Polski .W wadze 69 kg Remigiusz Skoczyński w walce ćwierćfinałowej pokonał 3-2 zawonika OKB Odra Opole Łukasza Piskowskiego.W półfinale jego rywalem był pięściarz MGKS Gwarek Łęczna Dominik Dziurawiec , po bardzo dobrym stojącym na wysokim poziomie sportowym pojedynku zwyciężył Skoczyński jednogłośnie na punkty 5-0.W walce finałowej Remigusz Skoczyński skrzyżował rękawice z pięściarzem NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki Alanem Chmurskim.Po kolejnym bardzo dobrym pojedynku ,zwyciężył Remigiusz Skoczyński jednogłośną decyzją sędziów 5-0.Zdobywając tym samym tytuł Gwardyjskiego Mistrza Polski!Po zakończeniu Mistrzostw kapituła zdecydowała że zawodnik KS Garda Gierałtowice Remigiusz Skoczyński został ogłoszony najlepszym zawodnikiem Gwardyjskich Mistrzostw Polski bez podziału na kategorie wagowe i wiekowe !