XLI Międzynarodowy Turniej o Czarne Diamenty

W dniach 9-11.06.2017 w Rybniku odbył się XLI Międzynarodowy Turniej o Czarne Diamenty.W turnieju nie zabrakło pięściarzy Gardy Gierałtowice.W kategorii wiekowej młodzik w wadze 36 kg Oliwier Nowok pokonał w walce finałowej reprezentanta klubu Prisztina z Kosowa Josefa Slepcika 2-1.W kategorii wiekowej Junior w wadze 60 kg Mateusz Wuzik zwyciężył 2-1 finałowy pojedynek z reprezentantem klubu BC Nitra ze Słowacji Andrejem Mikula.W wadze 69 kg Remigiusz Skoczyński pokonał walkowerem zawodnika klubu RMKS Rybnik Wojciecha Frelicha ,w walce półfinałowej Remigiusz Skoczyński uległ zawodnikowi RMKS Rybnik Pawłowi Masternakowi 2-1.Ostatni nasz pięściarz Tomasz Otworowski kategoria wagowa 81 kg w walce półfinałowej pokonał aktualnego wicemistrza Czech zawodnika Dukli Olomuniec Jana Bzouska 3-0.W finale po bardzo dobrym pojedynku Tomek uległ aktualnemu Mistrzowi Czech Danielowi Mikustakowi z klubu Banik Karvina 3-0.Podsumowując cały turniej zawodnicy Gardy zdobyli dwa złote jeden srebrny i jeden brązowy medal w bardzo mocno obsadzonych zawodach .