Damian Hofman Wicemistrzem Polski Kadetów!

W dniach 21-26 .05.2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych (Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w boksie).W zawodach wystartowało 104 zawodników i 52 zawodniczek z 15 okręgów z całej Polski .Eliminacjami do mistrzostw były odpowiednio Mistrzostwo okręgu i Zwycięstwo strefy między wojewódzkiej, u dziewczyn odbyły się 2 turnieje eliminacyjne w Grudziądzu i Gliwicach .Kwalifikacje ze Śląska zdobyło 10 zawodników i 3 zawodniczki. Wśród nich znalazło się 2 pięściarzy Gardy Gierałtowice Patryk Zając waga 46 kg i Damian Hofman waga 63 kg. Losowanie nie było łaskawe dla Patryka który w walce ćwierćfinałowej spotkał się z zeszłorocznym Mistrzem Polski zawodnikiem klubu Łokietek Brześć Kujawski Adrianem Lewandowskim .Patryk walczył bardzo ambitnie zostawiając w ringu dużo zdrowia i pokazał charakter jednak nie wystarczyło to żeby pokonać Lewandowskiego i uległ mu jednogłośnie na punkty 3-0.Jako drugi w ringu zameldował się Damian Hofman jego przeciwnikiem był zawodnik klubu PKS Gwardia Szczytno Maciej Sztura .Walkę zwyciężył 5-0 Damian Hofman tym samym zapewnił sobie brązowy medal Mistrzostw . W walce półfinałowej rywalem Damiana był zawodnik klubu Akademia Bokserska Libiąż Konrad Cora . Po bardzo wyrównanym pojedynku obfitującym w wiele wymian i zwrotów akcji nie jednogłośną decyzją sędziów 4-1 zwyciężył pięściarz z Gierałtowic. W walce finałowej Damian skrzyżował rękawice z zawodnikiem klubu NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki Filipem Gołębiewskim .Po bardzo wyrównanej walce zwyciężył Filip Gołębiewski 3-2 ,tym samym Damian Hofman został Wicemistrzem Polski Kadetów waga 63 kg na 2019 rok! Przypomnijmy ,że  zawodnik Gardy w 2018 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików w wadze 68 kg. Młodemu pięściarzowi serdecznie gratujemy i życzymy kolejnych sukcesów!Wyjazd współfinansowany był z budżetu Gminy. Gierałtowice oraz prywatnym sponsorom ,którym bardzo dziękujemy za wsparcie