Kamil Kuździeń z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski Ciechocinek 2019

W dniach 6-12.2019 w Ciechocinku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie.
Gardę Gierałtowice reprezentował w wadze 69 kg Kamil Kuździeń .Kamil start w Mistrzostwach rozpoczął od walki eliminacyjnej z zawodnikiem klubu JKB Jawor Team Jaworzno Arturem Davtyanem po końcowym gongu werdykt sędziowski był jednogłośny 5-0 zwyciężył Kamil awansując do najlepszej ósemki turnieju.Podczas walki Kamil doznał kontuzji rozcięcia łuku brwiowego.
W walce ćwierćfinałowej przeciwnikiem Kamila był zawodnik klubu BKB Boxing Production Białystok Ismail Kagermanov .
Walka była prowadzona w wysokim tempie i już w pierwszej rundzie Kamil doznał rozcięcia drugiego łuku ! Z rozciętymi łukami Kamil walczył do samego końca !Praktycznie przez dwie rundy widział tylko na jedno oko!
Werdykt tej walki tym razem nie był jednogłośny .Stosunkiem głosów 4-1 zwyciężył pięściarz Gardy zapewniając sobie brązowy medal Mistrzostw Polski! Po walce Kamilowi zszyto rozcięcia i do walki półfinałowej nasz zawodnik nie został dopuszczony.Jego przeciwnikiem miał być Karol Łapawa .Walka ta miała być to rewanżem za porażkę Łapawy przed miesiącem w Ekstralidze Boksu Olimpijskiego .
Do rewanżu jednak nie doszło i Karol Łapawa zwyciężył walkowerem awansując do finału .
Brązowy medal zdobyty przez Kamila Kamil Kundzia Kuździenia jest piątym medalem Mistrzostw Polski zdobytym w tym roku przez zawodników i zawodniczki Gardy Gierałtowice !Kamilowi serdecznie gratulujemy i życzymy szybkiego powrotu na ring.Kamilowi w Ciechocinku sekundował trener Piotr Zyzik ,który oprócz roli trenera wykonał świetną pracę catmana .Dzięki wiedzy ,umiejętności oraz doświadczeniu Piotrka , Kamil jest w tym miejscu !Dobra robota chłopaki . Brawo