Turek powołany do Kadry Narodowej, zwycięża Złotą Rękawice Wisły Kraków 2019!

W dniach 5-15.12.2019 w Gródku nad Dunajcem odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów połączone ze startem w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawice Wisły w Krakowie .W zgrupowaniu uczestniczył pięściarz Gardy Gierałtowice Dawid Turek waga 56 kg.Do Dawida podczas turnieju dołączył kolega klubowy Patryk Rydz waga 69 kg.Obaj spisali się wyśmienicie i stanęli na podium tego bardzo mocno obsadzonego prestiżowego turnieju!Dawid Turek w pierwszym pojedynku zwyciężył zawodnika z Azerbejdżanu Adin Bagirov 3-0,w pojedynku półfinałowym wygrał z kolegą z Kadry Narodowej Arturem Skorupą 3-0 W walce finałowej Dawid dostał walkowera od Pawła Brach również kadrowicz .Paweł w półfinale odniósł kontuzje i tym samym Dawid Turek zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowejPatryk Rydz w walce ćwierćfinałowej pokonał 3-0 Oliwiera Ciechowskiego .W walce o finał uległ 3-0 reprezentantowi Kadry Narodowej Kewinowi Gibasowi .Tym samym zdobył brązowy medal imprezy!Wyjazd współfinansowany ze środków z budżetu Gminy Gierałtowice oraz dzięki prywatnym sponsorom , którym serdecznie dziękujemy za wsparcie!